Ethereum Staking ne...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

Ethereum Staking nedir? Nasıl yapılır?

btc10
(@btc10)
Yardımcı Satoshimaster Yönetici

Ethereum 2.0 ile artık madencilik tarafında büyük bir değişikliğe giden Ethereum artık stake edilebilecek. Stake İngilizce hisse anlamına gelmektedir.

Son günlerde kripto dünyasında harcanan elektrik ve işlem gücü bası otoriter çevrelerce yanlış olduğu ve bunun düzeltilmesi gerektiği dillendiriliyordu. Bu nedenle Ethereum uzun zamandır hazırladığı 2.0 güncellemesi ile bu israfın önüne geçmeyi planlıyor. 

 

Ethereum nasıl strake edilir?

Öncelikle elinizde en az 32 Ethereum olması gerekiyor. Buda bugünkü kurdan neredeyse 600bin tl para demek ( Yorumsuz gülücük 🤣 )

 

Evet vaz geçtiğinize göre devam etmeye gerek yok...;)

 

Daha sonra https://launchpad.ethereum.org/tr/ adresini ziyaret edin ve açılan sayfada doğrulayıcı ol butonuna tıklayın daha sonra sizden 10 aşamalı bir onay kabul işlemleri yapmanızı isteyecek. Bu onay işlemleri kabaca alacağınız riskler üzerine bilgilendirme amaçlı.

Burada en önemli sayılabilecek 1-2 durum var bunlardan ilki yapacağınız yatırım olan en az 32 Ethereum u birleşme tamamlanana kadar ( ki bu süre belli değil ) geri alamıyorsunuz. Diğer bir husus ise sistem alt yapısı ve bağlantı alt yapısını kesintiye uğramayacak şekilde yapılandırmalısınız aksi halde ceza sistemi mevcut.

İleri ileri şeklinde kurulu olan sihirbazdaki yönergeleri tamalayarak stake işlemini başlatabilrsiz.

 

[ Henüz o kadar ethereum sahibi olamdığımdan deneme şansına sahip olamadım ancak ilerde zengin olursan denemeyi isterim. 😊 ]

 

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 10 Temmuz 2021 15:16
Konu Etiketleri
Paylaş: